Apple Watch Series 6 dostał nowe kolory i czujnik SpO2

Apple zaprezentowało właśnie swój najnowszy smartwatch. Apple Watch Series 6 posiada nowy sensor SpO2 mierzący saturację krwi oraz sporo ciekawych opcji.

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny event Apple, na którym amerykańska firma zaprezentowała Apple Watch Series 6. Zegarek nie tylko zaoferuje nowe wersje kolorystyczne, ale też kilka nowych funkcji, które spodobają się jego przyszłym użytkownikom.

Jeśli chodzi o dostępne kolory, to oczywiście możemy spodziewać się standardowych wersji szarej, srebrnej, złotej oraz Rose Gold. Nowością jest jednak niebieski wariant z aluminium, a także doskonale znany ze smartfonów tego producenta kolor PRODUCT (RED). Przeprojektowano też nieco złotą wersję ze stali nierdzewnej, a także dodano nowy wariant czarno-szary.

Apple Watch Series 6

Co do nowych funkcji, to największą nowością jest oczywiście SpO2, czyli czujnik mierzący saturację krwi. Urządzenie wykorzystuje promienie podczerwone, które mierzą kolor krwi i na tej podstawie ustalają poziom jej natlenienia. Całe badanie trwa jedynie 15 sekund.

Apple Watch Series 6

Naturalnie przygotowano też szereg nowych tarczek, a jedną z najciekawszych jest tarczka GMT, która pokazuje godzinę w różnych strefach czasowych. Pojawiły się też nowe funkcje rodzinne. Dzięki nim można sparować z iPhonem wiele egzemplarzy zegarków, monitorując je z poziomu jednego tylko urządzenia. W ten sposób rodzic może z daleka kontrolować swe dziecko, dopóki korzysta z komórkowej wersji zegarka.

Pojawił się też nowy tryb szkolny adresowany dla dzieci. Aktywuje się wówczas funkcja ograniczająca możliwości zegarka, a także pojawia się specjalnie w tym celu zaprojektowana tarczka. W ten sposób nauczyciel będzie wiedział, że zegarek ucznia pracuje w specjalnym trybie i nie będzie rozpraszał jego uwagi.

Apple Watch Series 6

Oczywiście zmiany zaszły nie tylko w wyglądzie i funkcjach, ale też w kwestii sprzętu. Smartwatch otrzymał więc nowy, dwurdzeniowy procesor S6 bazujący na jednostce A13 Bionic, który dostosowano do zegarka.

Apple Watch Series 6 do sprzedaży trafi już w najbliższy piątek, a jego cena na rynku amerykańskim zaczyna się od 399 dolarów. W Polsce ceny kształtują się następująco:

koperta z aluminium 40 mm GPS – 1 899 zł
koperta z aluminium 44 mm GPS – 2 049 zł
koperta z aluminium 40 mm GPS + Cellular – 2 349 zł
koperta z aluminium 44 mm GPS + Cellular – 2 499 zł
koperta z aluminium 40 mm GPS (plecionka solo) – 2 149 zł
koperta ze stali nierdzewnej 40 mm GPS + Cellular – 3 199 zł
koperta ze stali nierdzewnej 44 mm GPS + Cellular- 3 449 zł

Źródło

You may also like...