Za budżetowy Apple Watch SE zapłacimy 279 dolarów

Podczas dzisiejszego eventu zaprezentowano nie tylko szóstą generację Apple Watch, ale też tańszy zegarek Apple Watch SE. Producent wycenił go na 279 dolarów.

Dzisiejszy dzień należy bez wątpienia do koncernu Apple. Amerykańska firma zorganizowała bowiem event, na którym zaprezentowała nowe produkty. Mieliśmy już okazję poznać najnowszy Apple Watch Series 6, ale nie był to jedyny nowy zegarek koncernu. Firma pokazała również zapowiadany od jakiegoś czasu Apple Watch SE.

Jest to bardziej budżetowa wersja popularnego produktu, oferująca wiele funkcji dostępnych w standardowym zegarku, ale za bardziej przystępną cenę. W wypadku tego modelu wynosi ona 279 dolarów, czyli 120 dolarów mniej od pokazanej dziś szóstej generacji sprzętu.

Apple Watch SE

Stylistykę nowego zegarka oparto na czwartej generacji, jednakże wyposażono go w nieco większy wyświetlacz. Takie same są natomiast zainstalowane sensory, takie jak kompas, wysokościomierz, monitor snu, a także czujnik wykrywania upadku. Do nowości zaliczymy tarczki oraz funkcję Family Setup. Jak już wcześniej wspomniałem, umożliwia ona monitorowanie zegarka należącego do dziecka.

Apple Watch SE

Smartwatch mimo niższej ceny zachował swą wodoszczelność umożliwiającą pływanie, jednakże pod jego maską nie znajdziemy tego samego procesora co w szóstej generacji. Producent zastosował natomiast układ S5 znany z ubiegłorocznego modelu.

Apple Watch SE do sprzedaży trafi już tej jesieni w cenie 279 dolarów za wersję WiFi. Model komórkowy także będzie dostępny, ale rzecz jasna w nieco wyższej cenie.

W Polsce ceny kształtują się następująco:

koperta z aluminium 40 mm GPS – 1 299 zł
koperta z aluminium 44 mm GPS – 1 449 zł
koperta z aluminium 40 mm GPS + Cellular – 1 549 zł
koperta z aluminium 44 mm GPS + Cellular – 1 699 zł

Źródło

You may also like...