Kolejne Bitcoiny właściciela SilkRoad odzyskane

Wciąż ciągnie się sprawa zamkniętego kilka miesięcy temu podziemnego bazaru Silk Road, na którym można było kupić narkotyki oraz wiele innych nielegalnych towarów. Amerykańscy prokuratorzy nadal poszukują fortuny ukrytej przez właściciela tej strony.

O Silk Road pisałem już kilkukrotnie, było to największy podziemny bazar, w którym transakcje odbywały się za pomocą Bitcoinów. I to właśnie one są wciąż przedmiotem sporu, bo mimo FBI zatrzymało właściciela bazaru, to ten przezornie ukrył prawdziwą fortunę na kontach użytkowników. Mówiło się, mógł mieć pochowane Bitcoiny o wartości ponad 130 milionów dolarów i co gorsza ukrył je tak dokładnie, że organa ścigania nie były w stanie do nich dotrzeć.

Po kilku miesiącach śledztwa sprawa wygląda nieco lepiej, bowiem amerykańskim prokuratorom udało się odzyskać już łącznie 29,655 Bitcoinów o wartości przekraczającej 28 milionów dolarów. Wprawdzie wartość skonfiskowanych monet jest duża, ale to wciąż nawet nie połowa fortuny ukrytej w październiku ubiegłego roku.

Można więc sądzić, że do reszty pieniędzy, śledczy nigdy się nie dokopią.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...