Xperia E1 do rozmów i słuchania muzyki

Smartfony sprawiły, że dedykowane odtwarzacze muzyczne przestały się sprzedawać, bo po nie ma sensu nosić ze sobą dwóch urządzeń, skoro można jedno. Jednak nie każda słuchawka gra wystarczająco dobrze, więc jeśli zależy Wam na jakości muzy, warto skusić się na najnowszą propozycję od Sony, czyli model Xperia E1.

Najnowszy członek rodziny Xperia przeznaczony jest głównie dla młodzieży, co potwierdza niezbyt wyszukana specyfikacja techniczna, a także technologia Walkman, dzięki której słuchawka staje się funkcjonalnym i bardzo dobrze grającym odtwarzaczem muzycznym.

Xperia E1 nie jest demonem prędkości. 4-calowy ekran o niewielkiej rozdzielczości 800×480 pikseli, połączono z 1,2 GHz dwurdzeniowym Snapdragonem 200 oraz zaledwie 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci ROM (tylko połowa dla użytkownika), którą na szczęście można powiększyć kartą miroSD, nie zapewnia odpowiednich osiągów dla najnowszych aplikacji. Smartfon posiada także 3 megapikselową kamerę, HSPA+, 1700 mAh wyjmowaną baterię oraz Androida 4.3 Jelly Bean.

Słaby procesor i mało pamięci ograniczają jego funkcjonalność, ale za to nieźle spisuje się jako odtwarzacz muzyczny z zaawansowanymi funkcjami oraz niexłą jakością dźwięku, a dodatkowo otrzymujemy 30-dniowy dostęp do muzycznego serwisu Sony Entertainment Network.

Cena Xperia E1 nie została jeszcze ogłoszona, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Sonymobile.com

You may also like...