Czekasz na iPhone’a 8? Chińczycy mają już klona

iPhone 8 nie został jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziany, a tym czasem w Chinach można już kupić jego klona. Z zewnątrz bardzo przypomina oryginał.

Chińczycy słyną ze swych niebywałych umiejętności kopiowania popularnych produktów. Dotyczy to również smartfonów i często zdarza się, że ich klony pojawiają się w sprzedaży, zanim jeszcze oryginał trafi na sklepowe półki.

Tak właśnie stało się z modelem iPhone 8, na którego premierę czekają miliony fanów marki Apple. Sprzęt nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, zaś jego debiut zaplanowano dopiero na wrzesień. A w Chinach można go już kupić. Oczywiście nie jest to oryginał, lecz jego klon, którego zdjęcia opublikował w sieci @DigitalChatStation.

Jak widać na załączonych fotkach, telefon na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda jak iPhone 8, którego mogliśmy podziwiać na szkicach oraz renderach. Wyświetlacz zajmuje niemal cały przód obudowy i nie znajdziemy pod nim czytnik Touch ID, który został przeniesiony na tylny panel. Ekran otacza bardzo cienka ramka co sprawia, że jego proporcje w stosunki do obudowy, wynoszą około 80-90 procent.

Co ciekawe, wyświetlacz ma zakrzywione krawędzie boczne, zaś na tylnym panelu znajdziemy pionowy moduł podwójnych kamer. Zupełnie tak jak w prawdziwym smartfonie Apple.

Trudno powiedzieć co znajduje się pod maską tego telefonu. Ale pewne jest to, że na pewno nie są to podzespoły, które znajdziemy w oryginalnym iPhonie 8. Nie jest to pierwszy smartfon Apple sklonowany przez Chińczyków. W przeszłości tak samo zrobili m.in., z iPhonem 7.

iPhone 8

iPhone 8

iPhone 8

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...