Oppo ma ciekawy patent na zamaskowanie dziury pod przednią kamerę

Chińska firma OPPO zaprezentowała patent, który pozwoli ukryć dziurę w ekranie dla przedniej kamery. Firma chce ją wykorzystać jako ikonę aktywacji aparatu.

Wprowadzenie notcha, w którym producenci ukryli przednie kamery, było sporą rewolucją, ale szybko okazało się, że rozwiązanie ma spore wady. Zakrywa znaczną część wyświetlacza i to w miejscu, w którym znajduje się pasek statusu. Co więcej, producenci aplikacji również musieli dostosować do niego swe oprogramowanie, by nie zasłaniał widoku.

Teraz niektórzy producenci zaczęli zastępować typowego notcha dziurą wyciętą wyświetlaczu. To rozwiązanie ma tę zaletę, że dziura mniej rzuca się w oczy. To co odróżnia ją od typowego notcha to fakt, że dziura jest martwym polem, jednak nadal reaguje na dotyk. Dlatego w Galaxy A8s, Sasmung wykorzystał otaczający ją obszar do aktywacji przedniej kamery. Wystarczy tylko przeciągnąć po nim palcem i możemy zrobić sobie selfie.

OPPO przedstawiło właśnie patent prezentujący bardzo podobny pomysł, choć różniący się w szczegółach. Obszar w którym znajduje się otwór, jest bowiem często zajmowany przez powiadomienia oraz pasek statusu. Zamiast więc zostawiać na ekranie puste miejsce, chińska firma wykorzysta je by wstawić tam ikonę aplikacji kamery. Otwór umieści natomiast w środku ikony soczewki. To nie tylko pozwoli lepiej zamaskować dziurę, ale też zapewni wygodniejszą metodę uruchamiania aplikacji kamery.

Na razie to tylko patent, ale w tym wypadku jest duża szansa na to, że producent zapragnie szybko wdrożyć pomysł do użytku. Być może zaprezentuje nawet jego działanie już podczas targów MWC 2019.

OPPO

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...