Producenci aplikacji dla iOS zarobili dotąd 120 mld dolarów

Apple pochwaliło się, że od początku istnienia App Store, wypłaciło już deweloperom 120 mld dolarów. Ponad 25 procent tej kwoty trafiło do nich tylko w zeszłym roku.

Nie jest tajemnicą, że posiadacze sprzętu mobilnego Apple uwielbiają wydawać pieniądze na aplikacje. Dzięki temu App Store jest doskonałym miejscem dla deweloperów, gdyż przy takiej ilości użytkowników smartfonów, praktycznie każdy ma szansę tam zarobić.

Esther Hare, ogólnoświatowy marketing programistów zdradziła właśnie, że dotąd Apple wypłaciło deweloperom łącznie 120 mld dolarów. Pieniądze trafiają na ich konta już od 2008 roku, czyli od momentu oficjalnego startu cyfrowego sklepu. Warto też nadmienić, że ponad 25 procent tej kwoty zostało wypłaconych w ciągu zaledwie ostatniego roku. To pokazuje, że sklep generuje coraz większe zyski. A to cieszy niewątpliwie nie tylko programistów, ale też szefostwo koncernu, który od każdej sprzedanej aplikacji pobiera prowizję.

Jeśli więc zamierzacie rozpocząć karierę twórcy aplikacji mobilnych, to warto zacząć właśnie od App Store. Macie większą szansę na odniesienie finansowego sukcesu.

App Store

Źródło: Apple.com

You may also like...