Fortnite Mobile wreszcie wspiera bezprzewodowe kontrolery

Epic Games udostępniło długo oczekiwaną aktualizację do Fortnite Mobile. Dzięki niej, gra wreszcie obsługuje bezprzewodowe kontrolery na Androida oraz iOS.

Smartfony świetnie nadają się do gier, ale komfort zabawy jest już zupełnie inną kwestią. Ekrany dotykowe nie nadają się bowiem do każdego gatunku gier. I o ile jeszcze sprawdzą się w zręcznościówkach, czy wyścigach, o tyle są mało użyteczne do dynamicznych strzelanek. Nie mogą bowiem zapewnić odpowiedniej dokładności ruchów, dlatego wykorzystuje się bezprzewodowe kontrolery.

Nie wszystkie tytuły wspierają jednak takie akcesoria, a dotąd nie obsługiwała ich niezwykle popularna gra Fortnite. Epic Games właśnie wypuścił aktualizację, która to zmieniła. Oprócz kilku zmian, poprawka wprowadza także na Androida oraz iOS obsługę bezprzewodowych kontrolerów.

Twórcy zapewniają, że w przypadku Androida gra wspiera praktycznie wszystkie modele kontrolerów. A wśród obsługiwanych są m.in., Steelseries Stratus XL, Gamevice, Xbox One, Razer Raiju i Moto Gamepad. Na iOS jest jednak znacznie gorszej, gdyż użytkownicy są ograniczeni do kontrolerów MFi. Dobrą wiadomością jest to, że wibracje są automatycznie wyłączane, więc nie musimy się obawiać, że strzał od przeciwnika wprawi nasz sprzęt w ruch.

Jeśli chodzi o resztę zmian dostarczonych przez aktualizację v7.30, to mamy m.in., nowy granat oraz dwa nowe tryby Limited Time Mode i Solid Gold. Pełny spis nowości znajdziecie na stronie producenta.

Fortnite Mobile

Źródło: Epicgames.com

You may also like...