Stranger Things trafi na smartfony w formie nowej gry

Netflix zapowiedział nową grę na smartfony, bazującą na kultowym serialu Stranger Things. Jej produkcją zajmie się studio odpowiedzialne za grę The Walking Dead: Our World.

Netflix znalazł kolejny pomysł na zarobienie na serialu Stranger Things. Amerykańska platforma stworzy bowiem nową grę mobilną, która pozwoli nam wkroczyć do mrocznego świata prezentowanego we wspomnianej produkcji.

Gra nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale wiemy już, że będzie należała do gatunku RPG. Natomiast jej produkcją zajmie się studio Next Games. To ci sami ludzie, którzy wcześniej stworzyli grę The Walking Dead: Our World, a więc mają spore doświadczenie z telewizyjnymi markami.

Nie będzie to jednak zwykła gra. Chris Lee, dyrektor działu interaktywnych gier Netflixa potwierdził, że tytuł będzie wykorzystywał aktualną lokalizacje użytkownika. Gra zostanie zintegrowana z aplikacją Google Maps, dzięki czemu gracz otrzyma możliwość eksploracji alternatywnego wymiaru. Będzie on ukryty w miejscach, które zazwyczaj odwiedzamy, a więc możemy oczekiwać podobnego systemu rozgrywki jak w Pokemon Go. Wzmianka o wspólnej walce ze złem sugeruje natomiast pojawienie się swego rodzaju multiplayera.

Stranger Things

Najciekawsza ma być jednak szata graficzna mobilnej wersji Stranger Things. Animacje będą bowiem przypominały stylem kreskówki z lat 80-tych, nawiązując równocześnie stylem do gier 8-bitowych.

Zanim jednak zagramy na swych smartfonach w Stranger Things, trzeba będzie trochę poczekać. Gra pojawi się na Androida oraz iOS, ale jej premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Stranger Things

Źródło: Nextgames.com

You may also like...