Punkt MP02 powrotem do korzeni urządzeń mobilnych

Punkt MP02 to przeciwieństwo mobilnych urządzeń służących do komunikacji. Sprzęt jest prostą komórką za Androidem, którą zaprojektowano tylko do dzwonienia.

Przez lata telefony komórkowe ewoluowały i z urządzeń służących wyłącznie do komunikacji, stały się multimedialnymi kombajnami. Obecnie nawet proste komórki posiadają wbudowane aparaty, odtwarzacze muzyki, radio FM, a nawet przeglądarki internetowe.

Nie wszyscy jednak potrzebują tak rozbudowanego sprzętu i wiele osób chciałoby mieć telefon tylko do dzwonienia. To marzenie spełnia szwajcarska firma Punkt, która opracowała produkt o nazwie Punkt MP02.

Jest to telefon komórkowy z 2-calowym ekranem QVGA, Androidem oraz modemem 4G, posiadającym bardzo prostą funkcjonalność. Sprzęt może wykonywać połączenia telefoniczne, a także wysyłać oraz odbierać wiadomości tekstowe. Dodatkowo pełni funkcję przenośnego hotspota WiFi i to w zasadzie wszystkie jego możliwości. Próżno szukać w nim wbudowanej kamery, przeglądarki czy też gier. Posiada natomiast kalkulator oraz kalendarz z funkcjami przypominania o spotkaniach.

Co ciekawe telefon umożliwia nam połączenie z internetem, lecz nie bezpośrednio. Jak wspomniałem, produkt ma modem 4G, a więc jeśli chcemy korzystać z sieci musimy podpiąć go do tabletu lub laptopa.

Punkt MP02 może być idealny jako awaryjny telefon do domu, który w przypadku wyczerpania baterii w naszym smartfonie, pozwoli wykonywać połączenia. A przynajmniej tak by było, gdyby nie absurdalna cena, która sprawi, że nikt się nim nie zainteresuje. Producent nie wiedzieć czemu, wycenił bowiem swój sprzęt na 329 euro. A to już gruba przesada.

Punkt MP02

Punkt MP02

Punkt MP02

Punkt MP02

Źródło: Punkt.ch

You may also like...