Qualcomm zarzuca Apple kradzież tajemnic handlowych

Zaostrza się sądowa batalia pomiędzy Qualcommem i Apple. Producent procesorów zarzuca firmie z Cupertino kradzież tajemnic handlowych oraz dzielenie się nimi z Intelem.

Całkiem niedawno zakończyła się wieloletnia batalia sądowa z Samsungiem. A zanosi się na kolejną, którą Apple musi tym razem stoczyć z Qualcommem. Znany producent mikroprocesorów oraz modemów do smartfonów, stawia bowiem koncernowi poważne zarzuty.

Batalia obu firm rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku, kiedy to Qualcomm oskarżył Apple o zerwanie kontraktu i bezprawne wykorzystanie należących do niego technologii oraz udostępnienie jej zewnętrznej firmie. Teraz jednak pojawiły się nowe dowody, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę Qualcommu. Dowody sugerują, że inżynierowie Apple udostępnili Intelowi zarówno kod źródłowy oprogramowania Qualcomma, jak i poufne informacje. W ten sposób Apple w nieuczciwy sposób wspierało Intela, by zmniejszyć swą zależność od dostawcy i w przyszłości samodzielnie produkować procesory dla przyszłych modeli iPhone’ów.

Intelowi nie udało się jednak uzyskać poziomu wydajności układów oczekiwanego przez Apple oraz inne firmy. Qualcomm twierdzi więc, że Apple przekazało rywalowi rozległe obszary jego tajemnic handlowych, dzięki czemu może szybciej przezwyciężyć problemy inżynieryjne. Firma ma nadzieję, że sąd z San Diego pozwoli dodać te zarzuty do już istniejącej sprawy.

Można założyć, że sądowa batalia obu firm nie będzie łatwa i na rozstrzygnięcie sporu musimy trochę poczekać.

tajemnic handlowych

Źródło: Cnbc.com

You may also like...