Qualcomm oraz Intel zawieszają współpracę z Huawei

Nie tylko Google odcina Huawei od swych zasobów. Współpracę z chińskim koncernem zawieszają także Intel oraz Qualcomm, które dostarczają m.in., procesory do laptopów.

Wygląda na to, że Huawei ma poważne problemy, które w przypadku najgorszego scenariusza mogą mocno zaszkodzić biznesom chińskiego koncernu. Ich przyczyną są działania amerykańskiego rządu, który umieścił go na czarnej liście firm z zakazem importu technologii z USA.

Informowałem już wcześniej, że współpracę z Huawei zawiesza koncern Google. Internetowy gigant zamierza odciąć chińską firmę od swych usług, w tym sklepu Google Play Store oraz Gmaila. Dodatkowo jej smartfony będą musiały czekać znacznie dłużej na nowe aktualizacje do Androida. Odcięcie mobilnych urządzeń chińskiego koncernu od sklepu z aplikacjami oznacza, że staną się one praktycznie bezużyteczne. Nikt nie zechce kupić sprzętu, na którego nie można pobrać nowych aplikacji.

Zawieszenie współpracy z Google to nie jedyne problemy chińskiego koncernu. Śladem firmy z Mountain View podążył bowiem Qualcomm oraz Intel, które również planują ją wstrzymać. Z doniesień dziennikarzy wynika, że oba koncerny do odwołania zamroziły wszelkie umowy o dostawach sprzętu. Intel zapowiedział wstrzymanie dostaw procesorów przeznaczonych do serwerów oraz laptopów. W przypadku Qulcomma nie będzie to aż tak wielkim ciosem, gdyż Hauwei korzysta z własnych procesorów i modemów.

Dziennikarze twierdzą również, że Huawei od pewnego czasu przygotowywał się na taką ewentualność. Dlatego już wcześniej zrobił odpowiednie zapasy układów od amerykańskich dostawców. Ponoć wystarczą na około 3 miesiące, więc firma nie musi się obawiać przestojów. Będzie więc miała wystarczająco dużo czasu, by znaleźć rozwiązanie problemu.

Huawei

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...