Razer Phone otrzymał Androida 8.1 Oreo

Posiadacze kolejnego smartfona mogą już zainstalować na swym sprzęcie najnowszą wersję Androida Oreo. Tym razem aktualizację 8.1 dostał smartfon dla graczy jakim jest Razer Phone.

W zeszłym miesiącu Razer potwierdził, że jego najnowszy smartfon dla graczy, w kwietniu dostanie aktualizację do Androida 8.1 Oreo. Producent właśnie spełnił tę obietnicę i posiadacze Razer Phone mogą już instalować nowy system operacyjny.

Razer dość długo kazał posiadaczom swego pierwszego smartfona, czekać na aktualizację systemu do Oreo. Sprzęt pierwotnie pojawił się na rynku z Nougatem i choć początkowo dostać miał wersję 8.0, to z powodów technicznych producent zrezygnował z jej wypuszczenia. Zamiast tego zapowiedział od razu Oreo 8.1, której premierę zaplanowano na kwiecień. Obietnica została dotrzymana, gdyż dystrybucja aktualizacji właśnie się rozpoczęła.

Nowa wersja systemu operacyjnego, według deklaracji producenta poprawia ogólną wydajność sprzętu, usprawnia działanie aplikacji obsługującej dźwięk Dolby Atmos oraz wspiera widget Netflixa. Oczywiście aktualizacja zawiera także wszelkie niezbędne łatki oraz poprawki bezpieczeństwa.

Jak zwykle dystrybucja aktualizacji odbywa się etapami, więc trochę potrwa zanim otrzymają ją wszyscy użytkownicy.

Razer Phone

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...