Opera zamknie darmowy VPN dla Androida i iOS

Pod koniec tego miesiąca przestanie działać darmowy VPN oferowany przez internetową przeglądarkę Opera. Był on dotychczas dostępny dla użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS.

Wiele osób pragnących zapewnić sobie anonimowość w sieci lub skorzystać z usług posiadających blokadę regionalną, korzysta z VPN’ów. To specjalne systemy maskujące prawdziwe IP użytkownika. Większość z nich jest płatna, lecz przeglądarka Opera oferowała użytkownikom urządzeń mobilnych darmowy VPN, z którego mogli korzystać posiadacze sprzętu z Androidem oraz iOS.

Dobre czasy jednak się kończą, gdyż Opera poinformowała właśnie o zamknięciu bezpłatnej usługi. VPN będzie działać jeszcze tylko do 30 kwietnia i po tym czasem korzystanie z niego stanie się niemożliwe. Sytuacja nie dotyczy na szczęście użytkowników Opera Gold, gdyż będą mogli odnowić darmową roczną subskrypcję na SurfEasy Ultra VPN. Jest to alternatywna dla dotychczas oferowanej przez firmę usługi.

Pozostali będą musieli sięgnąć po swe karty kredytowe, jeśli dalej chcą korzystać z serwisu. Na szczęście firma wychodzi naprzeciw ich potrzebom, oferując subskrypcję Opera Gold z aż 80-procentowym rabatem. Nie będzie to więc już darmowy VPN, ale zawsze pozwoli to zaoszczędzić nieco pieniędzy.

darmowy VPN

Źródło: Operavpn.com

You may also like...