Niezwykła aplikacja RealityScan stworzy model 3D ze zwykłych zdjęć

Epic Games zaprezentował nową aplikację o nazwie RealityScan, która może przydać się projektantom. Potrafi bowiem stworzyć model 3D dowolnego obiektu, wykorzystując w tym celu serię zdjęć wykonanych telefonem.

Projektowanie gier czy też mieszkań, nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Największym wyzwaniem jest stworzenie modeli 3D różnych przedmiotów, które trzeba wstawić do gry lub innego projektu. Epic Games stworzył jednak narzędzie o nazwie RealityScan, które może znacznie to zadanie ułatwić.

Jest to aplikacja, która potrafi stworzyć model 3D danego obiektu, wykorzystując w tym celu serię zdjęć wykonanych aparatem smartfona. Narzędzie jest obecnie dostępne w ramach beta testów i można je znaleźć na należącej do Apple platformie TestFlight.

RealityScan

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy jedynie przytrzymać przycisk, by samodzielnie wykonała całą serię zdjęć obiektu. Oczywiście można też wykonać je indywidualnie, wolno przemieszczając telefon wokół przedmiotu, który pragniemy zdigitalizować.

Do jednego modelu potrzeba co najmniej 20 zdjęć. Po zakończeniu skanowania, model trafia na platformę modelowania 3D Sketchfab. Po kolejnych kilku minutach będziemy natomaist mogli zobaczyć gotowy model.

Aplikacja jest na razie we wczesnej fazie rozwoju, więc należy liczyć się z tym, że może nie do końca działać tak jak powinna. Sam pomysł jest jednak bardzo interesujący i może w przyszłości znacznie ułatwić pracę projektantom. Dodam, że RealityScan na iOS pojawi się jeszcze tej wiosny, natomiast użytkownicy Androida otrzymają aplikację nieco później.

Źródło

You may also like...