Recenzje w Google Maps pomogą znaleźć ciekawe miejsca

Google Maps wzbogaciło się o nową funkcję, pozwalającą użytkownikom znaleźć ciekawe miejsca. W ich poszukiwaniu pomogą teraz recenzje zostawiane przez innych użytkowników tej aplikacji, dotyczące określonych lokacji.

Mapy oferowane przez koncern Google są wciąż udoskonalane i wzbogacane o nowe funkcje podnoszące komfort ich użytkowania. Kilka dni temu pisałem o testach nowej opcji dotyczącej pływających przycisków z kategoriami lokalizacji. Naciśnięcie któregoś z nich, wyświetli nam na mapie pozycje miejsc z wybranych kategorii, ułatwiając np. znalezienie najbliższej apteki lub stacji benzynowej.

Teraz Google wprowadza kolejną opcję usprawniającą wyszukiwanie miejsc, która pozwala odnajdywać je po recenzjach zostawianych przez innych użytkowników. Jeśli wpiszemy np. słowo “wózek inwalidzki”, wówczas znajdziemy miejsca, w których opisach są informacje o dostępności dla osób niepełnosprawnych. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku poszukiwania restauracji oferujących dania wegetariańskie. Dzięki temu, znacznie łatwiej znajdziemy miejsce pasujące do naszych wymagań i oszczędzimy w ten sposób czas oraz paliwo.

Nowa funkcja została właśnie udostępniona użytkownikom smartfonów z Androidem oraz iOS. Aby z niej skorzystać, trzeba więc zaktualizować aplikację Google Maps do najnowszej wersji.

Google Maps

Źródło: Localguidesconnect.com

You may also like...