Redmi zachwala możliwości 64 MP aparatu w nowym smartfonie

Redmi będzie jedną z pierwszych firm, która wykorzysta nowy sensor obrazu Samsung ISOCELL Bright GW1. Producent pokazał właśnie pierwsze wykonane nim zdjęcie.

W maju bieżącego roku Samsung zaprezentował swój najnowszy sensor obrazu dla aparatów flagowych smartfonów – ISOCELL Bright GW1. Jednym z pierwszych producentów, który wykorzysta go w swym sprzęcie będzie firma Redmi. Chińskie przedsiębiorstwo zamieściło właśnie na swym profilu pierwsze zdjęcie, wykonane za pomocą nowego sensora.

Nie podano wprawdzie modelu urządzenia, którym wykonano poniższą fotografię. Wiemy jedynie tyle, że w smartfonie pojawi się technologia Tetracell binding, pozwalająca wykonywać 16 MP zdjęcia przy słabym świetle. Technologia łączy dane z czterech pikseli w jeden, tworząc dzięki temu jasny obraz, który normalnie byłby trudny do uzyskania.

Nowy smartfon będzie wykonywał nie tylko świetne zdjęcia. Można też oczekiwać po nim usprawnionego autofokusa podczas nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD przy 480 kl./s. Nowy sensor będzie też oferował HDR w czasie rzeczywistym oraz wiele innych usprawnień.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalną prezentację nowego sprzętu Xiaomi. A także więcej próbek zdjęć wykonanych aparatem z sensorem ISOCELL Bright GW1. Miejmy tylko nadzieję, że chińska firma nie każe nam zbyt długo czekać na nadchodzący produkt. W przeciwnym wypadku wyprzedzi ją konkurencja, która na pewno także ma chrapkę na 64 MP sensor obrazu.

ISOCELL Bright GW1

Źródło: Weibo.com

You may also like...