Rewolucyjny kontroler do gier od Tactical Haptics

Już od dawna producenci akcesoriów do gier, nie zaproponowali nam nic rewolucyjnego, ograniczając się wyłącznie do powielania znanych schematów. Tactical Haptics to firma, która nie boi się pokazać swej kreatywności i dlatego stworzyła rewolucyjny kontroler do gier wideo.

Jej wynalazek o nazwie Reactive Grip może na zawsze zmienić świat gier. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w niezwykłą technologię, zwiększającą intensywność doznań podczas zabawy oraz ich realizm. W uchwycie obudowy kontrolerów wbudowano bowiem cztery elementy, które napędzane niewielkimi silnikami, poruszają się niezależnie w górę i w dół, zaś ich ruch koordynowany jest przez specjalne oprogramowanie. Powoduje to wzrost poziomu interaktywności zabawy.

Ciężko to wyjaśnić, ale załóżmy, że gramy w strzelankę. Gdy wciśniemy na kontrolerze spust wirtualnej broni, przednia płytka nagle zjedzie w dół, natomiast tylna pójdzie do góry, imitując w ten sposób odrzut pistoletu. Jeśli natomiast zamachniemy się wirtualnym mieczem, kontroler samodzielnie przekręci się, dając wrażenie, że ostrze uderzyło w cel.

Reactive Grip został ponadto tak zaprojektowany, by integrować się z kontrolerami ruchu, takimi jak PlayStation Move, Nintendo, oraz innymi, a więc jego potencjał jest naprawdę spory.

Na razie Tactical Haptics zbiera na Kickstarterze pieniądze potrzebne do rozpoczęcia produkcji i ma już ponad połowę potrzebnej kwoty. Więcej informacji na temat działania nowego sterownika, znajdziecie tutaj.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...