Rodzina Nexus wzbogaci się o smartwatche

Pod szyldem Nexus, Google już od kilku lat sprzedaje smartfony oraz tablety, ale już wkrótce rodzina tych produktów powiększy się o nowy rodzaj sprzętu. Media donoszą, że internetowy gigant planuje stworzenie smartwatchy.

Źródła twierdzą, że Google zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży co najmniej dwa nowe modele smartwatchy oferowanych pod szyldem Nexus, które będą wyposażone w system operacyjny Android Wear 2.0.W przeciwieństwie do pozostałych produktów z rodziny Nexus, amerykański gigant nie zamierza zlecać ich stworzenia innej firmie, lecz zajmie się tym samodzielnie, co zapewni większą kontrolę nad wyglądem sprzętu oraz ich funkcjonalnością.

Pierwszy z zegarków nosi roboczą nazwę Angelfish i ma wyglądem nawiązywać do Moto 360 oraz LG Urbane 2nd Edition LTE, jednakże będzie miał bardziej sportowe wzornictwo. Mówi się, że ma być też bardzo cienki, jego grubość wyniesie jedynie 14 mm, a dodatkowo otrzyma modem LTE, umożliwiający samodzielne łączenie się z internetową siecią.

Drugi ze smartwatchy nosi nazwę Swordfish i ma być nieco mniejszy oraz oferować mniej funkcji. Nie znajdziemy w nim m.in. pulsometru, GPS’u oraz LTE. Słabsze wyposażenie powinna jednak zrekompensować znacznie niższa cena.

To na chwilę obecną wszystkie przecieki dotyczące nowych zegarków, ale nie można wykluczyć, że ich prezentacja odbędzie się już podczas berlińskich targów IFA.

Źródło: Androidpolice.comYou may also like...