Nowe roboty iRobot jeszcze dokładniej sprzątną nasze mieszkanie

Firma iRobot zaprezentowała dwa nowe roboty sprzątające. Są to odkurzacz Roomba s9+ oraz mop Braava jet m6, które dzięki współpracy ze sobą, jeszcze efektywniej posprzątają nasze mieszkanie.

Sprzątanie mieszkania to czynność, którą musimy wykonywać regularnie, jeśli nie chcemy, by nasze mieszkanie zmieniło się w chlew. Oczywiście nie każdy lubi samodzielnie się tym zajmować, gdyż wolałby w tym czasie robić coś zupełnie innego. Na szczęście nowoczesna technologia zdejmuje z naszych barków ten obowiązek i mogą go przejąć roboty sprzątające.

Najbardziej znanym ich dostawcą jest firma iRobot, która właśnie poszerzyła portfolio o dwa zupełnie nowe produkty. Pierwszym z nich jest odkurzacz Roomba s9+, natomiast drugim zautomatyzowany mop Braava jet m6, przeznaczony do mycia podłóg. Oba urządzenia potrafią ze sobą współpracować, co znacznie podnosi dokładność sprzątania. A przy okazji pozwala zadbać o czystość w całym mieszkaniu.

Roboty sprzątają nasze mieszkanie

Roomba s9+ został nieco zmodyfikowany w porównaniu do poprzedniego modelu. Jego gumowe szczotki są o 30% szersze, więc znacznie lepiej zbierają brud. Dodatkowo zamontowano w nim umieszczone pod kątem szczotki boczne, które sprzątają także narożniki pomieszczeń. Producent twierdzi także, że maszyna ma o 40 procent większą siłę ssania niż Roomba 600, przez co łatwiej jest wciągać jej nawet większe śmieci i to za jednym przejazdem.

Roomba s9+

Dla wygody użytkownika, sterowanie pracą odkurzacza może odbywać się poprzez aplikację Home. Przy pomocy smartfona możemy więc włączyć sprzęt, a także zaprogramować grafik sprzątania. Po skończonej pracy odkurzacz samodzielnie wróci do stacji dokującej, w celu naładowania baterii. Co ciekawe, urządzenie współpracuje także z Alexą, więc można je kontrolować za pomocą komend głosowych.

Roomba s9+ posprząta mieszkanie gdy nie ma nas w domu

Braava jet m6 posiada identyczną technologię co odkurzacz, która umożliwia mu samodzielną pracę. Przy pomocy systemów iAdapt 3.0 i vSLAM nawiguje po domu, a dodatkowo można go kontrolować przez mobilną aplikację oraz komendy głosowe. Zautomatyzowany mop potrafi czyścić podłogi na sucho lub na mokro, więc robi to bardzo dokładnie.

Roomba s9+

Oba produkty są już dostępne na oficjalnej stronie firmy iRobot, zaś w sklepach będą dostępne od 9 czerwca. Roomba s9+ w zestawie ze stacją czyszczącą, kosztuje 1299 dolarów. Jeśli natomiast chcemy tylko sam odkurzacz, wówczas zapłacimy za niego 999 dolarów. Mop Braava jet m6 jest znacznie tańszy i trzeba za niego zapłacić 499 dolarów.

Roomba s9+

Źródło: Irobot.com

You may also like...