Rosja oficjalnie zakazuje płacenia kryptowalutami i NFT

Rosjanie nie mogą już używać cyfrowych aktywów do płacenia nimi za towary. Prezydent podpisał właśnie nową ustawę zakazującą używania kryptowalut oraz NFT do płatności.

W ostatnich dniach nastąpiło gigantyczne załamanie kursu wszystkich kryptowalut. Ale to nie koniec strat, które poniosą osoby inwestujące w te ryzykowne aktywna. W najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych spadków wartości i to nie tylko kryptowalut, ale również NFT.

Prezydent Rosji podpisał właśnie uchwałę zakazującą używania cyfrowych aktywów, takich jak kryptowaluty i NFT do płacenia nimi za towary oraz usługi. Prawo wymaga również, aby giełdy kryptograficzne i dostawy odrzucali transakcje, w których transfery cyfrowe mogą być interpretowane jako forma płatności. Nowe prawo brzmi:

“Zabrania się przekazywania lub przyjmowania cyfrowych aktywów finansowych w zamian za przekazane towary, wykonane dzieła, świadczone usługi. A także w jakikolwiek inny sposób, który pozwala przyjąć zapłatę za towary (dzieła, usługi) cyfrowym aktywem finansowym, chyba że przepisy federalne stanowią inaczej.”

Rosyjskie władze już od jakiegoś czasu wyrażają niechęć do aktywów cyfrowych. Jakiś czas temu Centralny Bank Rosji wezwał nawet do wprowadzenia całkowitego zakazu używania kryptowaluty. Temu pomysłowi sprzeciwiło się jednak Ministerstwo Finansów, które uważa, że konieczne jest umożliwienie rozwoju technologii kryptograficznej. Zapewne dlatego, że dzięki kryptowalucie wiele rosyjskich firm może omijać nałożone na ten kraj sankcje gospodarcze.

Nowe prawo wejdzie w życie za nieco ponad tydzień i sprawi, że płacenie w Rosji kryptowalutami stanie się nielegalne. Rosjanie nadal mogą jednak inwestować w kryptowaluty takie jak Bitcoin, a także kontynuować ich wydobycie.

Zapraszam też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

NFT

Źródło

You may also like...