Rosną europejskie ceny subskrypcji Amazon Prime; podwyżki sięgają 43%

Inflacja wpłynęła również na wysokość abonamentu za usługę Amazon Prime. Jej ceny rosną w całej Europie, a podwyżki w niektórych krajach przekraczają nawet 40 procent.

Szalejąca inflacja powoduje wzrost cen wszystkiego. Więcej płacimy nie tylko za żywność oraz energię, ale również za dostęp do różnego rodzaju usług. Netflix stał się już wyjątkowo drogi, ale wygląda na to, że więcej będziemy płacić także za dostęp do usługi Amazon Prime. Jak donosi Reuters, firma właśnie ogłosiła podwyżkę cen abonamentu w europejskich krajach.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zamiast dotychczasowych 79 funtów, będą teraz płacić 95 funtów. We Francji koszty wzrosną z 49 euro do 69,90 euro, zaś w Hiszpanii i Włoszech z 36 do 49,99 euro. Więcej zapłacą również klienci z Niemiec, których abonament wzrośnie z 69 euro do 89,90 euro.

Jest to pierwsza od lat podwyżka kosztów tej usługi. I od razu tak znacząca, gdyż w zależności od kraju wynoszą one od 20 do 43%. Amazon argumentuje wzrost ceny szalejącą inflacją, która podnosi koszty działalności firmy.

Warto dodać, ze w zeszłym kwartale, po raz pierwszy od 2015 roku Amazon zanotował straty. Wynikają one przede wszystkim z wolniejszego wzrostu oraz rosnących kosztów działalności. Co ciekawe, jeszcze niedawno firma chwaliła się większymi zyskami, które zawdzięczała głównie pandemii.

Dodam, że Prime to niezwykle funkcjonalna usługa zapewniająca dostęp do platform Prime Gaming, Prime Reading oraz Prime Video. Subskrybenci mogą otrzymywać nie tylko darmowe gry, ale też mają dostęp do szerokiej oferty filmów oraz seriali telewizyjnych, a także ebooków. Dużym atutem serwisu jest również darmowa i szybka dostawa produków zamawianych w internetowym sklepie.

Podwyżka kosztów abonamentu nie jest dobrą wiadomością, szczególnie dla fanów twórczości Tolkiena. Już 2 września swą premierę na tej platformie będzie bowiem miał najnowszy serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. W Polsce na szczęście wciąż obowiązuje promocja, w ramach której usługa kosztuje jedynie 49 zł rocznie.

Amazon Prime

Źródło

You may also like...