Rowerowe oświetlenie odporne na kradzież

Światła to obowiązkowe wyposażenie rowerów, bez których w nocy nie powinien poruszać się żaden jednoślad. Problem w tym, że są również bardzo często kradzione, więc firma Fortified Bicycle Alliance opracowała nowy system oświetlenia odporny na amatorów cudzej własności.

Światło rowerowe, to dodatkowe akcesoria rowerowe, bez których nie da się jeździć w nocy. Niestety są też często kradzione co wymaga ciągłego zabierania ich ze sobą za każdym razem, gdy przypinamy gdzieś rower. W przeciwnym wypadku błyskawicznie znikną, a nas czeka kolejny wydatek.

Amerykańska firma Fortified Bicycle Alliance opracowała rowerowe oświetlenie całkowicie odporne na złodziei. System składa się z przedniego światła Aviator oraz tylnego Afterburner. Oba elementy są doskonale zabezpieczone przed warunkami pogodowymi i dostępne w dwóch wersjach. Pierwsza nazywa się Standard i wówczas przednie/tylne światło daje światło o natężeniu 150/30 lumenów. Druga to Boos i tutaj mamy już wartość dwukrotnie wyższą.

Obudowy świateł wykonano z aluminium i są mocowane do ramy rowerowej na stałe, przy pomocy wkrętów. Nie da się więc ich szybko usunąć, chyba że złodziej będzie wyposażony we własny śrubokręt. Lampki są łatwe w obsłudze i mają kilka trybów pracy, świecąc ciągle, migając i pracując w trybie ekonomicznym. Zasilane są 3,7 V baterią o pojemności 850 mAh, która powinna wystarczyć na około 40 godzin użytkowania.

Za standardowy wariant zapłacimy 99 dolarów, natomiast Boost kosztuje 129 dolarów.

Źródło: Fortifiedbike.com

You may also like...