Mellow Drive – elektryczny napęd do deskorolki

Jazda deskorolką jest prosta i wymaga odpychania się jedną nogą, by nadać jej pęd. Dla niektórych może to być czynność wymagająca zbyt dużego wysiłku. Dla takich osób powstał elektryczny napęd do deskorolki o nazwie Mellow Drive, stworzony przez niemiecką firmę Mellow Boards.

Czym jest Mellow Drive? To elektryczny napęd przeznaczony do współpracy z każdym modelem deskorolki, dzięki któremu skater nie tylko osiągnie na swym sprzęcie prędkość wchodzącą w strefę zarezerwowaną dotychczas dla skuterów, ale też będzie mógł się znacznie skuteczniej zatrzymywać. Urządzenie wyposażone w silnik o mocy 2300 W oraz własną baterię, pozwoli nam przejechać 16 km wyłącznie na samym akumulatorze i na płaskiej powierzchni pojedzie nawet 40 km/h. Bateria zdaniem konstruktorów wytrzyma około 1000 cykli ładowania.

System ma cztery tryby pracy: Rookie Ride, Eco Ride, Pro Ride oraz Endless Ride, które pozwalają osiągnąć różną prędkość. Dodatkową zaletą jest podwójny system hamulcowy, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkownika, lecz także pełni rolę generatora odzyskując energię z hamowania i wykorzystując ją do ładowania baterii. To technologia zbliżona do systemu KERS używanego w Formule 1.

Mellow Drive w podstawowej wersji kosztuje 950 dolarów i objęte jest 2-letnią gwarancją producenta.

elektryczny napęd do deskorolki

elektryczny napęd do deskorolki

elektryczny napęd do deskorolki

elektryczny napęd do deskorolki

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...