TikTok pobierany w 2019 roku chętniej od Facebooka

TikTok był w zeszłym roku jedną z najchętniej pobieranych aplikacji mobilnych. Według Sensory Tower miał więcej pobrań niż Facebook, Messenger oraz Instagram.

Chińczycy powoli zaczynają opanowywać rynek aplikacji mobilnych. W amerykańskim App Store całkiem sporo aplikacji z Top 10, pochodzi właśnie z Państwa Środka, a w innych krajach sytuacja jest podobna. Obecnie najpopularniejszą chińską aplikacją jest oczywiście TikTok firmy ByteDance, która praktycznie zdominowała rynek.

Według najnowszego raportu firmy Sensory Tower, w zeszłym roku była popularniejsza niż Facebook, Messenger oraz Instagram. Produkt uplasował się na drugim miejscu najchętniej pobieranych aplikacji w Google Play store, tuż za komunikatorem WhatsApp. W App Store był natomiast na pierwszym miejscu, wyprzedzając wszystkie pozostałe programy. W tym okresie aplikacja zanotowała niemal 220 mln instalacji, co jest niewątpliwie imponującym wynikiem.

Najwięcej pobrań, bo aż 45 procent pochodzi z Indii, gdzie TikTok zdobywa coraz większą popularność. Bardzo chętnie program instalują również Amerykanie. W porównaniu do zeszłego roku zanotowano w tym kraju aż 83 procentowy wzrost pobrań.

Ten rok może być dla chińskiej firmy Byte Dance jeszcze lepszy. Popularność aplikacji z pewnością będzie dalej rosła, ale nie są to wszystkie pomysły jej producenta. Chińczycy pracują bowiem nad własną aplikacją muzyczną, która może stać się konkurencją dla Spotify. Niedawno informowałem o jej testach i być może za kilka miesięcy pojawi się gotowa wersja.

TikTok

Źródło

You may also like...