Maksymalne rozwinięcie postaci w Diablo Immortal kosztuje ponad 2 mln zł

Jeden z youtuberów ustalił, że maksymalne rozwinięcie postaci w grze Diablo Immortal, jest niezwykle drogie. Może kosztować gracza 500 tys. dolarów, czyli ponad 2 mln zł.

Kilka dni temu swą premierę miała długo oczekiwana gra Diablo Immortal, która ukazała się na pecety oraz smartfony. Ta ostatnia wersja nie na wszystkich urządzeniach działa jednak jak powinna. Problemy mają bowiem użytkownicy smartfonów Samsunga z procesorami Exynos. Na niektórych modelach gra w ogóle nie działa, natomiast na innych pojawiają się błędy graficzne uniemożliwiające zabawę.

Zabawa w Diablo Immortal może nas kosztować miliony złotych

Osoby pragnące zacząć swą przygodę z nową produkcją Blizzarda muszą jednak wiedzieć, że jest to produkcja wyposażona w mikrotransakcje i model Pay-to-win. Zaprojektowano ją bowiem w taki sposób, że zmusza użytkownika do częstego sięgania po kartę kredytową, by przyspieszać progres i zdobywać lepszy ekwipunek. Jest to konieczne i nie da się tego ominąć.

Szanse na postęp są tak niskie dla darmowych użytkowników, że praktycznie konieczne jest wydawanie pieniędzy na odblokowanie Legendary Crests oraz Rare Crests. Wypełniają one Elder Rifts, specjalne portale prowadzące do stref wroga, dające gwarantowane szanse na znalezienie legendarnego klejnotu. Rare Crests można zdobyć w liczbie 1-3 dziennie. Jednak gracz ma zaledwie 10% szansy na zdobycie 1-gwiazdkowego Legendarnego Klejnotu oraz 2,5% szansy na uzyskanie 2-gwiazdkowego Legendary Gem.

Diablo Immortal

Tymczasem 5-gwiazdkowy Legendary Gem nigdy nie wypadnie z Rare Crest. Dlatego większość darmowych graczy nigdy takowego nie zobaczy. Wprawdzie gracze F2P od czasu do czasu mogą zdobyć Legendary Crests, szanse na nie są niezwykle małe.

Dlatego według jednego z youtuberów, jeśli chcemy maksymalnie rozbudować naszą postać i zdobyć najlepszy ekwipunek, musimy wydać gigantyczne pieniądze. Łączny koszt oszacował bowiem na 500 tys. dolarów, czyli ponad 2 mln zł. Nie jest to więc gra dla osób, które chciałyby się bawić nie wydając ani grosza. Tutaj trzeba inwestować i to niemało.

Tak duże wymagania finansowe nie powinny jednak graczy zaskakiwać. W końcu Diablo Immortal powstało we współpracy z firmą NetEase. To chiński gigant rynku cyfrowej rozrywki, który ma w swej ofercie wiele tytułów. A w zeszłym roku na mikrotransakcjach w grach mobilnych i przeglądarkowych, zarobił 9,8 mld dolarów.

Źródło

You may also like...