Rusza produkcja dwuekranowego YotaPhone

Wygląda na to, że po kilku latach prac projektowych, rosyjski YotaPhone wreszcie trafił do produkcji. Yota Devices twierdzi, że gotowy produkt pojawi się w sprzedaży już w drugiej połowie bieżącego roku.

YotaPhone jest interesujący ze względu na fakt posiadania dwóch ekranów. Pierwszy z nich to standardowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3-cala, natomiast drugi to 4,3-calowy ekran w technologii e-Ink, a więc takiej jak używane m.in. w Peeble Watch oraz eReaderach.

Yota Devices podpisało umowę z singapurską firmą Hi-P, produkującą m.in. wyposażenie dla Apple, BlackBerry oraz Amazonu, która pomoże w rozwoju nowego smartfona na Androidzie. Yota otworzy w Singapurze dział badawczo-rozwojowy oraz biuro, które zajmie się ulepszaniem sprzętu oraz jego produkcją.

YotaPhone nie będzie miał ekranowych przycisków nawigacyjnych, a sterowanie jego funkcjami ma się odbywać poprzez gesty. Smartfon zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,5 GHz, 12 Mpix kamerę, 32 lub 64 GB pamięci flash oraz baterię o pojemności 2,100 mAh. Nie zabraknie w nim też LTE.

Cena nie jest znana, ale mówi się coś o 500 dolarach. YotaPhone zostanie pokazany już jutro, podczas Mobile World Congress 2013.

Źródło: Engadget.com

You may also like...