Cooler Master pokazał trzecią generację obudowy CM 690

Wielu konsumentów kupując nowego peceta popełnia błąd, wybierając najtańszą z możliwych obudów. Tymczasem jest to jeden z najważniejszych elementów zestawu.

Dobra obudowa nie tylko nie potnie palców podczas instalacji podzespołów, ale też pozwoli je zamontować bez użycia narzędzi. Nie mówiąc już o tym, że jej wnętrze jest tak zaprojektowane, by rozmieszczenie komponentów, a tym samym przepływ powietrza, były jak najlepsze.

I taka jest właśnie CM 690 III, trzecia już generacja jednej z najchętniej kupowanych obudów pecetowych firmy Cooler Master, która właśnie trafiła do sprzedaży.
Obudowa posiada tę samą stalową konstrukcję, jak poprzednie modele, oraz całkowicie przeprojektowane wnętrze, w którym zmieścimy płytę główną rozmiaru ATX oraz znajdziemy aż 10 zatok przeznaczonych do beznarzędziowej instalacji dysków, gdzie zmieścimy trzy napędy HDD 3,5″ oraz siedem 2,5″ napędów HDD lub SSD. Dodatkowo można jeszcze zainstalować trzy kolejne dyski HDD 2,5: jeden za szyną dla płyty głównej, jeden na dole obudowy oraz kolejny nad sankami ODD.

Na przednim panelu obudowy znajdziemy dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz złącza HD Audio. Producent zadbał też o demontowalne filtry chroniące wnętrze przed kurzem, z których jeden znajduje się na górnej części, zaś drugi na przedzie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, zmieścimy w niej karty graficzne o maksymalnej długości 423 mm, zaś wentylator na procesorze może mieć wysokość 171 mm.

Dbałość producenta o chłodzenie robi wrażenie. Zajmuje się tym ogromny 200 mm wentylator zlokalizowany na przedniej części, a także 120 mm wiatrak z tyłu. To tylko standardowe wyposażenie, ponieważ użytkownik na własny rachunek może rozbudować system chłodzenia o siedem dodatkowych wiatraków, przy czym dwa mogą być wersjami 200 mm.

Oczywiście można też zdecydować się na chłodzenie wodne, ponieważ CM 690 III posiada miejsce na dwie 240 mm chłodnice z przodu oraz na górze, a trzecią 120 mm można zainstalować z tyłu.

Cooler Master CM 690 IIIdostępny jest na razie tylko w Azji, ale w nadchodzących miesiącach obudowa powinna trafić także na zachodnie rynki.

Źródło: Coolermaster.com

You may also like...