Słuchawki AirPods zmierzą temperaturę i tętno

Apple również chce mieć słuchawki wyposażone w funkcję monitorowania zdrowia. Wyposaży w nie kolejną generację swych bezprzewodowych słuchawek AirPods.

Od paru lat słuchawki nie ograniczają się już tylko do odtwarzania dźwięku z naszych smartfonów. Wiele modeli posiada znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność, m.in., współpracując z asystentami głosowymi. Są też wersje wyposażone w opcje monitorujące pracę organizmu, a dotyczy to przede wszystkim sprzętu fitness.

W niedalekiej przyszłości takie możliwości powinny zdobyć również słuchawki Apple. Według najnowszych doniesień serwisu iMore, producent chce wyposażyć AirPods w sensory natężenia światła. Witryna wskazuje, że w zeszłym roku odkryto patent koncernu opisujący pomysły na funkcje monitorujące zdrowie, które miałyby trafić do słuchawek. Wygląda więc na to, że sensory światła mogą mieć z tym pomysłem coś wspólnego.

AirPods posiadają już czujniki wykrywające, że słuchawki znajdują się w uszach użytkownika. Dzięki dodatkowym sensorom zyskałyby wiele nowych możliwości, takich jak pomiar temperatury ciała lub tętna. Warto dodać, że takie czujniki firma montuje już w zegarku Apple Watch, więc przeniesienie ich do słuchawek nie powinno być problemem.

Oczywiście istotną kwestią jest żywotność baterii, gdyż dodatkowe wyposażenie z pewnością zwiększyłoby pobór energii. To może być spory problem, bo już teraz bateria w słuchawkach nie jest najlepszej jakości. Według użytkowników już po pierwszym roku użytkowania jej pojemność bardzo spada, więc dość szybko się wyczerpuje.

Apple chcąc rozszerzyć możliwości słuchawek, musiałoby popracować nad zasilaniem.

AirPods

Źródło

You may also like...