iPhone na razie zostaje przy porcie Lightning

Według najnowszych doniesień, tegoroczny iPhone nie porzuci portu Lightning. Na razie producent nie planuje go zastępować popularniejszym gniazdem USB-C.

Od pewnego czasu pojawiają się plotki sugerujące, że Apple szykuje kolejną istotną zmianę wyposażenia swych smartfonów. Według doniesień amerykański koncern chciałby porzucić stosowany od kilku lat port Lightning i zastąpić go znacznie popularniejszym złączem USB-C.

Apple oczywiście nie potwierdza tych doniesień, ale z punktu widzenia klientów byłoby to dobre rozwiązanie. Nie musieliby już bowiem kupować specjalnych ładowarek i mogliby korzystać z już posiadanych przewodów. Wygląda jednak na to, że amerykański koncern jeszcze w tym roku nie przeprowadzi tak radykalnej zmiany.

Według @choco_bit, jeszcze w tym roku iPhone nadal będzie korzystał z portu Lightning, natomiast już w 2021 roku otrzyma złącze smart connector. To nowy typ gniazda, które Apple po raz pierwszy zastosowało kilka lat temu w iPadzie Pro. Umożliwia wygodne podłączanie do tabletu dodatkowych akcesoriów, takich jak klawiatura.

Wygląda więc na to, że na całkowicie pozbawiony portów smartfon, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Lightning

Źródło

You may also like...