Najdroższe na świecie PlayStation 5 za 500 tys. dolarów

Caviar znowu zaszokował bardzo kosztownym gadżetem. Rosyjski jubiler wziął na warsztat konsolę PlayStation 5, którą po przeróbkach wyceniano na 499 tys. dolarów.

Caviar to rosyjski jubiler specjalizujący się w przerabianiu telefonów komórkowych i smartfonów na niezwykle luksusowe wersje. W swej pracy wykorzystuje nie tylko metale i kamienie szlachetne, ale też bardziej egzotyczne materiały, jak chociażby kawałki meteorytów. Jednym z jej dzieł jest m.in., Nokia 3310 stworzona dla fanów Putina, a także iPhone 12 inspirowany starożytnymi wojownikami. Niedawno jubiler zaprezentował także własny smartfon o nazwie Caviar Origin.

Tym razem firma stworzyła nieco inny gadżet, opracowując najdroższą na świecie konsolę PlayStation 5. Dzieło jubilera nazywa się Golden Rock i powstanie w liczbie zaledwie 9 sztuk, a jego cena zaczyna się od 499 000 dolarów. Taka kwota jest poza zasięgiem większości mieszkańców tej planety, a mimo to firma otrzymała aż 1342 zgłoszenia od klientów chętnych do jej zakupu.

PlayStation 5

Jesteście zapewne ciekawi skąd wzięła się tak absurdalna cena za zwykłą konsolę. Każda z nich będzie pokrywało 4,5 kg 18-karatowego złota. Proces wykonania też nie jest łatwy, gdyż zastosowano osiem oddzielnych arkuszy złota, które następnie ukształtowano w geometryczny wzór i zamontowano na konsoli.

Zmodyfikowano nie tylko konsolę, ale również kontrolery. Pokryto je zafarbowaną na czarno krokodylą skórą. Na wideo widać jednak kontrolery ze złotymi akcentami, więc prawdopodobnie projekt sprzętu nie jest jeszcze sfinalizowany.

Jeśli nie macie takiej gotówki pod ręką, to Caviar ma też w swej ofercie coś tańszego. Projekt nazywa się PlayStation 5 Carbon i kosztuje 5830 dolarów. Obudowę konsoli pokryto włóknem węglowym używanym w przemyśle motoryzacyjnym, które nadaje jej ciekawego wyglądu. Opcjonalnie możemy wybrać skórę krokodyla, a taka wersja kosztuje 8140 dolarów. Jubiler dostosował do reszty również wygląd kontrolerów, które także pokryto karbonem lub skórą.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...