Samsung podał listę urządzeń, które dostaną One UI 3.1

Samsung udostępnił już najnowszy interfejs One UI 3.1 rodzinie Galaxy S21. Firma zaoferuje go również swym starszym urządzeniom, które dostaną go w niedalekiej przyszłości.

Parę tygodni temu koreańska marka udostępniła swym smartfonom najnowszą wersję interfejsu użytkownika One UI 3.1. Początkowo dostały go jedynie urządzenia z rodziny Galaxy S21, ale producent nie zamierza pomijać posiadaczy pozostałych modeli i oni również go dostaną.

One UI 3.1 przynosi ze sobą sporo zmian, z których posiadacze smartfonów Samsunga mogą być zadowoleni. Są m.in., nowe opcje kamery, nagrywanie dźwięku z wielu mikrofonów, funkcja chroniąca oczy użytkownika, Private Share, a także automatyczny przełącznik dla słuchawek Galaxy Buds.

One UI 3.1 trafi też do starszych urządzeń

Wśród usprawnień znajdziemy m.in., funkcję Single Take, która automatycznie wykonuje zdjęcia oraz nagrywa wideo za pomocą kamer smartfona. Przydatną opcją jest również narzędzie wymazywania pozwalające w prosty sposób usunąć niepożądane obiekty z naszych zdjęć.

One UI 3.1

Równie przydatną nowością jest funkcja rejestrowania dźwięku z wielu mikrofonów obecna w trybie Pro Video. Ta opcja dostępna jest tylko na smartfonach Galaxy S20, S20 FE, Note 20, Z Fold 2 oraz Z Flip 5G. Jak sama nazwa sugeruje, pozwala rejestrować dźwięk zarówno przy pomocy mikrofona wbudowanego w smartfon, jak i podłączonego urządzenia Bluetooth, np., słuchawek Galaxy Buds Pro.

Eye Comfort Shield to kolejna nowość wprowadzana przez aktualizację. To filtr niebieskiego światła, który automatycznie dostosowuje jego ilość w ciągu dnia, aby chronić nasze oczy oraz ułatwić zasypianie. Private Share to z kolei opcja umożliwiająca usuwanie metadanych lokalizacji z wykonywanych zdjęć, które udostępniamy. Opcja pozwala również ustalić jak długo pliki pozostaną na innym urządzeniu.

One UI 3.1

Ostatnią nowością jest Auto Switch, który pozwala wygodnie przełączać słuchawki Galaxy Buds Pro, Live oraz Buds+ pomiędzy posiadanymi urządzeniami.

Poniżej znajdziecie pełną listę urządzeń, które wkrótce otrzymają aktualizację One UI 3.1.

Galaxy S20 rodzina
Galaxy Note20 rodzina
Galaxy Z Flip 4G i 5G
Galaxy Z Fold2
Galaxy S10 rodzina
Galaxy Note10 rodzina
Galaxy Fold
Galaxy A71
Galaxy A51
Galaxy A90
Galaxy A80
Galaxy A70
Galaxy A50

Źródło

You may also like...