Epic Games Store uprościł odzyskanie pieniędzy za niechciane gry

Epic Games Store modyfikuje zasady zwrotów gier. Wprowadzone zmiany znacznie upraszczają proces odzyskiwania wydanych przez klientów pieniędzy.

Kupując jakiś produkt za pośrednictwem internetowego sklepu, mamy możliwość jego zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu. Taka opcja dostępna jest również w przypadku cyfrowych wersji gier, choć wygląda to nieco inaczej. Cały proces odzyskania pieniędzy nie zawsze jest już tak prosty i wygodny. Wymaga zazwyczaj wypełniania specjalnych formularzy, które w dodatku nie są łatwo dostępne. Potem nasza prośba jest oceniana przez pracownika firmy, więc cały proces musi trochę potrwać.

Na szczęście w przypadku Epic Games Store nie będzie to już problemem. Studio zaktualizowało bowiem zasady funkcjonowania sklepu, dzięki czemu zwrot gry i odzyskanie środków zajmie znacznie mniej czasu. Epic uruchomił bowiem nową funkcję, za sprawą której wszystko odbywa się automatycznie.

Oczywiście zanim przystąpimy do procedury zwrotu, musimy się upewnić że spełniamy wszystkie warunki niezbędne do jego uzyskania. Według wytycznych Epic Games, zwrot może nastąpić w czasie maksymalnie 14 dni od zakupu. To jednak nie wszystko, gdyż w zakupiony tytuł nie możemy grać dłużej niż dwie godziny. Gracz nie może też otrzymać bana, a dodatkowo jeśli zachodzi podejrzenie nadużycia procedury zwrotu, Epic może odmówić przyjęcia gry.

Jeśli spełniliście wszystkie warunki i chcecie nadal zwrócić grę, wystarczy wejść do zakładki “transakcje” dostępnej w kliencie sklepu. Tam wciskamy przycisk “zwroty” i otrzymamy pieniądze w taki sposób, w jaki dokonaliśmy płatności. Trzeba jednak pamiętać, że czasem zwrot płatności może potrwać nieco dłużej.

Epic Games Store

Źródło

You may also like...