Ryos – nowa klawiatura ROCCAT

Znana marka ROCCAT, której akcesoria komputerowe powoli stają się coraz popularniejsze, również na polskim rynku, pokazała nowy model mechanicznej klawiatury.

Sprzęt nazywa się Ryos i jest klawiaturą mechaniczną, opartą na przełącznikach Cherry MX, wyposażoną w niezależne podświetlenie oraz sporo klawiszy funkcyjnych, pod które gracze mogą przypisać makra w ilości ponad 500. Mamy też klawisze do przełączania się pomiędzy ustawionymi wcześniej profilami, a w samą klawiaturę wbudowano aż dwa 32-bitowe procesory ARM Cortex.

Podświetlenie klawiszy jest naprawdę zaawansowane i jak wspomniałem, całkowicie niezależne, a to oznacza, że możemy sobie podświetlić dowolne klawisze. Co więcej, system współpracuje z oprogramowaniem i wówczas podświetlenie klawiszy działa jako wskaźniki, np. poziomu głośności, czy też poziomu energii mana pozostałej naszemu bohaterowi.

Producent wyposażył Ryosa również w sporą podpórkę pod nadgarstki, dla wygodniejszego korzystania, a dzięki specjalnie zaprojektowanej powłoce, na obudowie klawiatury nie pozostaną żadne odciski palców.

Źródło: Roccat.com

You may also like...