Poznajemy kolejne funkcje S Pen. Rysik odblokuje nam telefon

Choć do premiery Galaxy Note 9 pozostało niewiele czasu, to wciąż poznajemy szczegóły techniczne nowego sprzętu. Kolejne informacje dotyczą funkcjonalności rysika S Pen.

Galaxy S9 wbrew oczekiwaniom nie stał się komercyjnym sukcesem, więc Samsung pokłada obecnie duże nadzieje w modelu Galaxy Note 9. Aby jednak sprzęt wzbudził zainteresowanie klientów, musi oferować funkcje, których nie posiadają rywale. Producent chce to osiągnąć poprzez usprawnienia rysika S Pen.

Od pewnego czasu mówi się, że piórko doczeka się wielu zmian i najnowsze doniesienia XDA Developers zdają się to potwierdzać. W oprogramowaniu Galaxy Tab S4 specjaliści odkryli kilka szczegółów dotyczących nowego akcesorium. Potwierdzają one, że S Pen umożliwi sterowanie odtwarzaniem muzyki oraz będzie służył jako zdalny wyzwalacz migawki aparatu, czyli to co już wiemy. W oprogramowaniu znaleziono także nową aplikację AirCommand i bliższe jej oględziny wskazują, że rysik dostanie znacznie więcej nowych funkcji.

Aplikacja informuje, że piórko posłuży do odblokowania urządzenia, gdy nie będzie znajdować się w swym slocie. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk akcesorium i dostaniemy się do telefonu. Akcesorium umożliwi więc autoryzację właściciela, zastępując odcisk palca lub skan tęczówki. Użytkownik otrzyma też możliwość zaprogramowania własnych działań dla pojedynczego oraz podwójnego wciśnięcia przycisku znajdującego się na obudowie rysika.

To na razie dość ogólne informacje, ale z pewnością można oczekiwać, że S Pen zaoferuje jeszcze więcej funkcji. Wiele zależy od tego jakie wsparcie zapewnią mu producenci aplikacji.

S Pen

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...