Android Pie na smartfony Samsunga dopiero w 2019 roku

Użytkownicy smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy, muszą poczekać na system Android Pie do przyszłego roku. Dopiero wówczas rozpocznie się jego dystrybucja.

Wraz z każdą nową wersją systemu Android pojawia się problem związany z oczekiwaniem na pojawienie się aktualizacji. Opóźnienie w jego dystrybucji dla poszczególnych modeli bywa spore i musimmy często czekać miesiącami na swoją kolei.

Niektóre firmy na szczęście zaczynają już dostarczać nowy system dla swego sprzętu. A jedną z nich jest japoński koncern Sony, który w tym tygodniu opublikował mapę drogową aktualizacji. Nieco dłużej na nowe oprogramowanie będą jednak musieli poczekać użytkownicy smartfonów Samsunga należących do popularnej rodziny Galaxy. Choć niebawem powinna pojawić się jest wersja beta dla modeli Galaxy S9 i S9+, to pełną wersję dostaniemy najwcześniej w przyszłym roku. Potwierdził to sam producent za pośrednictwem aplikacji Samsung+.

Dowiedzieliśmy się w niej również o kilku nowych funkcjach, które dostarczy nam aktualizacja. Wśród nich będzie m.in., aż 157 nowych emoji, do wykorzystania podczas rozmów prowadzonych w komunikatorach mobilnych. Kolejną nowością będzie też funkcja adaptacyjnej baterii pozwalającej wydłużyć czas pracy sprzętu oraz nowe funkcje związane z aplikacjami.

Android Pie

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...