Huawei ułatwia archiwizację danych w Mate 20

Huawei zaprezentowało nowe akcesorium do modelu Mate 20. Produkt nie tylko naładuje smartfona, ale też automatycznie zarchiwizuje dane zapisane w jego pamięci.

Użytkownicy smartfonów doskonale wiedzą jak istotna jest kwestia archiwizacji danych. Urządzenie mobilne mają bowiem wiele różnych zastosowań i zapisujemy w nich sporą ilość informacji. Tymczasem ryzyko ich utraty jest całkiem spore, np., w wyniku zgubienia lub kradzieży sprzętu, albo też jego awarii.

Należy więc regularnie archiwizować zapisane w nim informacje, a istnieje wiele różnych rozwiązań z których możemy korzystać. Huawei do modeli z rodziny Mate 20 opracowało jednak zupełnie nowe, które wydaje się lepszym pomysłem. Jest to bowiem akcesorium o nazwie ST310-S1, będące zewnętrznym dyskiem o pojemności 1 TB, na który dane zgrywane są całkowicie automatycznie.

Produkt o wymiarach 136 x 29 mm i masie 270 gramów, pokryty materiałem tekstylnym z wyglądu przypomina bezprzewodową ładowarkę. W rzeczywistości mieści jednak w sobie dysk twardy oraz elektronikę, dzięki której możliwe jest ręczne lub automatyczne zgrywanie danych. Wystarczy więc pod koniec każdego dnia położyć naszego Huawei Mate 20 na ST310-S1, a dane zostaną przeniesione na dysk. Jest to przy tym bezpieczniejsze rozwiązanie od dysków w chmurze, na które hakerzy czasem się włamują.

Produkt może też ładować naszego smartfona, choć nie bezprzewodowo. Wystarczy podpiąć do niego szybkie ładowarki 5V2A, 9V2A lub super szybką 5V4.5A i podczas zgrywania danych, naładujemy także baterię.

ST310-S1 pojawi się w sprzedaży od 26 października i na razie będzie dostępne tylko w Chinach. Cena na razie nie jest znana, ale akcesorium będzie można zamówić w tym sklepie.

Mate 20

Mate 20

Źródło: Vmall.com

You may also like...