Samsung Galaxy A2 Core tanim smartfonem dla mało wymagającego klienta

Samsung zaprezentował kolejnego budżetowca dla mało wymagającego klienta. Galaxy A2 Core świetnie nadaje się dla dziecka lub jako domowy telefon.

Koreański Samsung coraz chętniej oferuje swym klientom budżetowe smartfony, które dzięki przyzwoitemu wyposażeniu i niskiej cenie, stanowią bardzo ciekawą propozycję. Firma właśnie zaprezentowała kolejny taki model, który świetnie nadaje się dla dziecka lub jako awaryjny telefon dla domu.

Sprzęt nazywa się Galaxy A2 Core i raczej nie zachwyci fanów nowoczesnej stylistyki. Jego wzornictwo jest bowiem tradycyjne, może nieco toporne, ale za to nie można mu odmówić funkcjonalności. 5-calowy wyświetlacz LCD otoczony z boków przez stosunkowo wąskie tamki, ma rozdzielczość 540 x 960 pikseli. Nie powinniśmy więc oczekiwać ultra ostrego obrazu o żywych kolorach. Ma natomiast wystarczającą powierzchnię do komfortowego oglądania filmów, surfowania po sieci czy też korzystania z nawigacji GPS.

Pod maską znajdziemy ośmiordzeniowy Exynos 7870 z jednostką graficzną Mali-T830 oraz 1 GB RAM i 16 GB pamięci użytkowej. Tej ostatniej nie jest wiele, ale nie musimy się tym przejmować, gdyż slot na kartę microSD pozwoli rozszerzyć ją o 256 GB. To aż nadto, by pomieścić wszystkie nasze aplikacje, zdjęcia czy też muzykę.

A skoro mowa o zdjęciach, to nie oczekujmy potrójnych, czy nawet podwójnych kamer. Są bowiem tylko dwie o rozdzielczości 5 MP każda. Łączność zapewniają smartfonowi VoLTE, WiFi b/g/n 2.4 GHz oraz Bluetooth 4.2 LE. Producent zadbał też o gniazdo słuchawkowe oraz wbudowane radio FM, zaś bateria ma pojemność 2600 mAh.

Samsung Galaxy A2 Core jest już dostępny Indiach, gdzie kosztuje w przeliczeniu 68 euro.

Galaxy A2 Core

Źródło: Fonearena.com

You may also like...