Google Play Store dostanie oczekiwaną od dawna funkcję

W Play Store testowana jest nowa funkcja, która ułatwi pobieranie aplikacji. Dzięki niej, będzie możliwe równoczesne pobieranie dwóch różnych programów.

Obecny system pobierania aplikacji mobilnych oraz aktualizacji dostępny w Play Store, z punktu widzenia użytkownika jest daleki od ideału. Nie wiedzieć czemu, firma zdecydowała się na kolejkowanie pobierania, a więc aplikacje oraz aktualizacje ściągane są jedna po drugiej. Nie da się tego w żaden sposób zmienić, poza kolejnością pobierania kolejnych programów. Tymczasem gdyby dało się równocześnie pobierać kilka aplikacji, znacznie skróciłoby to czas ściągania. Szczególnie w przypadku nagromadzenia aktualizacji, których pojawia się wówczas nawet kilkadziesiąt.

Zanosi się na to, że wkrótce użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymają taką właśnie funkcję. Z doniesień medialnych wynika bowiem, że jest ona aktualnie poddawana testom. A to może oznaczać, że już niebawem trafi do wszystkich użytkowników.

To jeszcze nie wszystkie zmiany przygotowywane dla cyfrowego sklepu z aplikacjami. Programiści Google pracują również nad nowym interfejsem użytkownika. Jest on znacznie prostszy i bardziej przejrzysty od dotychczasowego.

Kolejną nowością jest także sposób wyszukiwania treści w sekcji filmów i seriali. Użytkownik będzie mógł bowiem szukać materiałów pochodzących od konkretnego nadawcy. To opcja dla osób, które nie mają do końca sprecyzowanych wymagań dotyczących konkretnych treści, ale za to mają swój ulubiony kanał. I chcieliby obejrzeć wszystko co im oferuje.

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy możemy oczekiwać wprowadzenia wszystkich nowych funkcji.

Play Store

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...