Samsung wspiera Windowsa nowym tabletem

Samsung planuje wprowadzić do sprzedaży kolejną generację tabletu Galaxy Book. Sprzęt nie jest jednak wyposażony w Androida lecz system Windows.

Mogłoby się wydawać, że Samsung produkuje urządzenia przenośne, wykorzystujące wyłącznie Androida lub Tizena. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej i koreański koncern potrafi także wspierać Windowsa.

W zeszłym roku firma wprowadziła na rynek hybrydowy tablet Galaxy Book, wyposażony właśnie w platformę Microsoftu. Urządzenie 2 w 1 mogło pełnić funkcję laptopa oraz typowego tabletu, co znacznie podnosiło jego funkcjonalność. Wygląda na to, że koncern pracuje teraz nad następcą tego sprzętu, gdyż takie informacje zaczynają pojawiać się w mediach.

Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o specyfikacji technicznej nowego sprzętu. Można jednak założyć, że skoro poprzednik oferował wyświetlacze 10 i 12″, to kolejny model również będzie posiadał takie ekrany. Nie można też wykluczyć obecności procesorów z rodziny Intel Core, ale to rzecz jasna tylko spekulacje.

Wiemy jedynie tyle, że nowy model otrzymał już certyfikat w Korei Południowej i będzie oferowany także w wersji LTE. Musimy więc poczekać aż pojawi się więcej informacji.

Galaxy Book

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...