Samsungi Galaxy J dostały lipcową poprawkę bezpieczeństwa

Dwa kolejne smartfony Samsunga otrzymały lipcową poprawkę bezpieczeństwa. Są to budżetowce Galaxy J7 Max oraz Galaxy J8 wprowadzone na rynek w 2017 i 2018 roku.

Samsung kontynuuje dystrybucję lipcowego pakietu poprawek i właśnie udostępnił ją kolejnym smartfonom. Tym razem aktualizację mogą pobrać użytkownicy urządzeń należących do rodziny Galaxy J. Ściślej mówiąc są to budżetowe modele Galaxy J7 Max oraz Galaxy J8.

W przypadku modelu Galaxy J7 Max, aktualizacja dostępna jest dla użytkowników z Indii, Pakistanu, Nepalu oraz Bangladeszu. To smartfon funkcjonujący na platformie Android 8.1 Oreo, który nie może już liczyć na Androida 9.0 Pie. Natomiast aktualizacja dla Galaxy J8 trafiła póki co tylko do Gwatemali. Ten model na szczęście otrzymał Androida Pie w kwietniu tego roku, więc z punktu widzenia użytkownika jest sprzętem bardziej użytecznym.

Lipcowy pakiet zabezpieczeń zawiera łatki dla 10 krytycznych luk Androida oraz 12 dla exploitów wysokiego ryzyka. Znajdziemy w niej także poprawki do 13 zagrożeń obecnych w firmowym oprogramowaniu Samsunga. Skupia się on jednak tylko na zabezpieczeniu sprzętu, więc próżno szukać w niej nowych funkcji.

Jak zwykle, zanim aktualizacja dotrze na wszystkie rynki, trzeba będzie trochę poczekać. Zazwyczaj trwa to nawet kilka tygodni, dlatego posiadacze wymienionych modeli Samsunga muszą uzbroić się w cierpliwość.

Galaxy J8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...