Samsung Galaxy J3 2017 dostał upragnionego Androida Pie

Użytkownicy budżetowego smartfona Galaxy J3 2017 doczekali się Androida 9.0 Pie. Samsung właśnie udostępnił aktualizację, zaczynając jej dystrybucję od Rosji.

Choć niebawem na rynek trafi najnowszy system operacyjny Google jakim jest Android Q, to Samsung nadal udostępnia swemu sprzętowi jego obecną wersję. Androida 9.0 Pie otrzymał właśnie model Galaxy J3 2017.

Jest to budżetowy smartfon wprowadzony na rynek w lipcu 2017 roku. W aluminiowej obudowie producent zainstalował 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i proporcjach 16:9. Płynność działania aplikacji zapewnia czterordzeniowy Exynos 7570 z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy o 256 GB. Dwa aparaty z sensorami 13 MP oraz 5 MP wykonają nam niezłe zdjęcia oraz nagrają filmy w Full HD. Natomiast bateria 2400 mAh zagwarantuje do 15 godzin rozmów oraz 60 godzin odtwarzania muzyki.

Dystrybucję aktualizacji rozpoczęto od Rosji oraz Wietnamu. Oprócz nowej wersji systemu operacyjnego, zawiera także lipcową poprawkę bezpieczeństwa z kilkudziesięcioma łatkami. Znajdują się w niej patche do exploitów odkrytych zarówno w samym Androidzie, jak i firmowym oprogramowaniu producenta.

Pamiętajcie, że nie zawsze pojawia się powiadomienie o oczekującej aplikacji, dlatego warto ręcznie sprawdzić w ustawieniach telefonu. Może się bowiem okazać, że właśnie oczekuje na pobranie. Zważywszy na zawartość musimy też mieć na uwadze, że do pobrania jest sporo danych.

Galaxy J3 2017

Źródło: Getdroidtips.com

You may also like...