Przemysł górniczy wykorzysta drony w swej działalności

Francuska firma Delair produkująca drony, podpisała właśnie kontrakt z kompanią górniczą Eramet. Jej maszyny będą używane do inspekcji prowadzonej działalności.

Dla większości osób drony kojarzą się z zabawkami przeznaczonymi do powietrznych akrobacji lub wykonywania zdjęć z powietrza. Te urządzenia mają jednak znacznie więcej zastosowań, przydając się w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je m.in., do inspekcji masztów telefonii komórkowej, co poprzednio wymagało zaangażowania mnóstwo ludzi i sprzętu. Używa się ich także do nadzorowania upraw roślin, informując rolników o pojawieniu się szkodników. A ponadto korzystają z nich również strażacy wyszukując ogniska pożaru.

Wkrótce latające bezzałogowce znajdą kolejne zastosowanie i będzie się ich używało w przemyśle górniczym. Francuska firma Delair zajmująca się ich produkcją podpisała właśnie umowę z kompanią górniczą Eramet. Jej bezzałogowce posłużą do inspekcji oraz analizy operacji wydobywczych prowadzonych łącznie na powierzchni ponad 300 tys. hektarów.

Urządzenia pomogą także w mapowaniu terenu, wyszukując miejsc do założenia kolejnych kopalni m.in., w Gabonie, Senegalu oraz Indonezji.

drony

Źródło: Eramet.com

You may also like...