Samsung Galaxy Note 10 zastąpi nam pilot do telewizora

Według Evana Blass, Samsung Galaxy Note 10 dostanie nadajnik podczerwieni. Dzięki temu będziemy mogli sterować telewizorem oraz innym sprzętem RTV.

Prawdopodobnie jednym z najrzadziej używanych elementów wyposażenia smartfonów jest tzw. IR Blaster. To nadajnik podczerwieni umożliwiający sterowanie naszym domowym sprzętem RTV. Przy jego pomocy możemy zmienić telefon w pilota do telewizora, amplitunera lub dekodera telewizji kablowej i satelitarnej.

Posiadacze smatfonów rzadko korzystają z tej funkcji, gdyż znacznie wygodniej jest wziąć w dłoń fabrycznego pilota. Poza tym aplikacje w smartfonie oferują generalnie bardzo podstawowe funkcje, wiec ich użyteczność jest dość mała. Jedyny jej plus jest taki, że w przypadku posiadania wielu pilotów, nie musimy szukać tego właściwego. W pozostałych przypadkach nie ma to sensu, gdyż znamy układ przycisków pilota na pamięć i możemy sterować sprzętem praktycznie w ciemno.

Mimo to, IR Blaster ma się pojawić w najnowszym Samsungu Galaxy Note 10. Tak twierdzi na swym prywatnym Twitterze znane źródło przecieków Evan Blass. Zaprezentował na nim zdjęcie nowego smartfona, wskazującego na obecność nadajnika. Nie wyjaśnił do tego IR Blaster będzie używany, ale możemy śmiało założyć, że chodzi o stertowanie sprzętem RTV. Pytanie tylko ile osób zapragnie z tej funkcji korzystać.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać już 7 sierpnia, podczas oficjalnej prezentacji smartfona. Produkt powinien trafić do sklepów już 23 sierpnia, natomiast w Europie będzie kosztował około 999 euro.

Galaxy Note 10

Źródło: Mobilesyrup.com

You may also like...