Samsung Galaxy Note 3 z blokadą regionalną?

Zwykle z blokadą regionalną, uniemożliwiającą korzystanie z zakupionego produktu na rynku innym, niż tam gdzie go kupiliśmy, spotykają się miłośnicy gier wideo. Ten schemat może jednak objąć także smartfony, co byłoby bardzo dużym zaskoczeniem.

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, iż koreański gigant może wprowadzić blokadę regionalną w Samsungu Galaxy Note 3. Tak sugerowałaby naklejka widoczna na poniższym zdjęciu, która informuje, że dany model smartfona jest kompatybilny tylko z kartami SIM, dostępnymi wyłącznie w Europie. A więc jeśli zechcemy korzystać z kart operatorów w USA, czy Azji, wówczas urządzenie nie będzie funkcjonować.

Trudno wyjaśnić skąd wziął się tak absurdalny pomysł. Niewykluczone, że ma to związek ze specyfikacją techniczną urządzenia, które jak wiemy, na niektórych rynkach sprzęt będzie dostępny w 8-rdzeniomym Exynosem, na innych zaś z 4-rdzeniowym Snapdragonem.

Tak czy inaczej taka blokada byłaby idiotyczna i mogłaby poważnie ograniczyć sprzedaż smartfona. Na pewno nie kupi go nikt kto podróżuje, gdyż takie osoby zawsze kupują kartę lokalnego operatora, by nie płacić za kosztowny roaming.

Źródło: Ausdroid.net

You may also like...