Funkcję Safety Check stałym wyposażeniem Facebooka

Facebook zdecydował, że funkcja Safety Check będzie stałym wyposażeniem portalu. To opcja pozwalająca sprawdzić bezpieczeństwo bliskich w przypadku różnych wydarzeń.

W ostatnim czasie świat staje się mniej bezpiecznym miejscem. Natura coraz bardziej pokazuje kto tu rządzi, zsyłając trzęsienia ziemi lub wichury niszczące setki domów. A jakby tego było mało, zdarzają się katastrofy drogowe oraz coraz częstsze zamachy terrorystyczne.

W przypadku takich zdarzeń pierwsze co robimy, to sprawdzenie czy z naszymi bliskimi jest wszystko w porządku. Facebook chce nam w tym pomóc i opracował funkcję Safety Check, która pozwala użytkownikom oznaczyć siebie jako bezpiecznych, jeśli w rejonie ich zamieszkania zdarzyło się jakieś nieszczęście. Można też opisać swoje przejścia i w ten sposób bliscy będą wiedzieć, że nic nam nie jest.

Początkowo portal chciał nową funkcję udostępniać tylko w sytuacjach awaryjnych, ale uznał, że lepiej będzie uczynić ją stałym wyposażeniem strony. Firma stworzy dla niej dedykowany hub. Dzięki temu nawet jeśli nie znamy nikogo w obszarze dotkniętym np. klęską żywiołową, będziemy wiedzieć co się w tym rejonie dzieje.

Portal rozpoczął właśnie udostępnianie funkcji Safety Check, więc do wszystkich użytkowników powinna dotrzeć w ciągu kilku najbliższych dni.

Safety Check

Źródło: Facebook.com

You may also like...