LG oficjalnie zakończyło swą przygodę ze smartfonami

W dniu dzisiejszym LG oficjalnie poinformowało o zamknięciu działu zajmującego się smartfonami. Firma obiecuje jednak, że nadal będzie wspierała istniejące produkty.

Od kilku miesięcy mówiło się, że LG jest coraz bliższe całkowitego wycofania się z rynku smartfonów. Koreański koncern już od dawna nie dawał sobie rady na tym polu, a jego dział mobilny od wielu lat przynosił jedynie same straty.

Marka próbowała ratować sytuację próbując sprzedać swój dział mobilny, ale nie udało się znaleźć żadnego zainteresowanego jego nabyciem. Nie powiódł się również plan częściowej wyprzedaży wspomnianego działu, więc pozostało jedynie wycofać się z tego rynku.

W zeszłym tygodniu pisałem, że zarząd spółki 5 kwietnia podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie i tak się właśnie stało. Dziś rano koncern oficjalnie potwierdził zamknięcie działu urządzeń mobilnych. Firma obiecała, że nadal będzie wspierać produkty znajdujące się w rękach konsumentów, ale nie zamierza już wypuszczać nowych modeli. Oznacza to, że LG Rollable, czyli pierwszy na świecie zwijany smartfon nie ujrzy światła dziennego.

Koncern skupi się teraz na podzespołach do aut elektrycznych, urządzeniach z dostępem do sieci, systemach inteligentnego domu, SI itp. Nadal będzie też rozwijał technologie telekomunikacyjne, takie jak standard 6G.

Ostateczne zamknięcie mobilnego działu LG nastąpi 31 lipa bieżącego roku, jednak firma nadal będzie sprzedawała niektóre ze swych modeli. Zapewni im także wsparcie, jak również aktualizacje systemowe, choć tylko na niektórych rynkach.

LG

Źródło

You may also like...