Samsung Galaxy Note 7 źródłem cennych metali

Samsung zdecydował, że część egzemplarzy Galaxy Note 7, zostanie poddana recyklingowi. Koncern chce w ten sposób odzyskać cenne metale, które stanowią dużą wartość.

W zeszłym roku Samsung wprowadził do sprzedaży Galaxy Note 7, który z powodu wadliwej baterii musiał zostać wycofany ze sprzedaży. Kilka dni temu telefon ponownie trafił do sprzedaży jako Galaxy Note FE. Teraz oferowany jest jako sprzęt refurbished z zupełnie nową baterią.

Samsung zdaje sobie jednak sprawę, że nie będzie w stanie sprzedać w ten sposób wszystkich telefonów, które dotychczas wyprodukował, a było ich ponad 3 mln sztuk. Będzie to trudne, gdyż razie telefon jest oferowany tylko w Korei Południowej. Producent podjął więc decyzję o recyklingu pozostałych urządzeń, a proces ten rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Samsung chce w ten sposób odzyskać cenne metale wykorzystane do jego produkcji. Koncern zamierza odzyskać ich ile się tylko da, a według szacunków, może ich być nawet 157 ton. Wśród nich jest m.in., kobalt, miedź, złoto oraz srebro, które mają całkiem sporą wartość i mogą zostać ponownie wykorzystane do produkcji innych urządzeń.

Koreański gigant w ten sposób będzie mógł choć częściowo zmniejszyć straty spowodowane przez ten model, których wysokość szacuje się na 5,4 mld dolarów. A przy okazji zadba o środowisko naturalne.

Galaxy Note 7

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...