Samsung Galaxy S5 bije rekordy popularności

Flagowe smartfony Samsunga z rodziny Galaxy S zawsze cieszyły się sporym powodzeniem u konsumentów, mimo iż technologicznie te urządzenia na Androidzie, nie są niczym nadzwyczajnym. Najnowszy Galaxy S5 jest godnym następcą poprzednich modeli i również sprzedaje się znakomicie.

Jak donosi Samsung, Galaxy S5 pobił rekordy sprzedaży ustanowione przez poprzedników i w ciągu zaledwie 25 dni trafił do sklepów w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy. Należy jednakże zaznaczyć, że powyższa informacja dotyczy jedynie telefonów wysłanych do sklepów. Nie zaś urządzeń, które faktycznie zostały sprzedane, gdyż ten wynik jest zapewne znacznie niższy.

Dla porównania ubiegłorocznemu Galaxy S4 osiągnięcie podobnego wyniku zajęło 27 dni. Znacznie dłużej trwało to w przypadku poprzednich modeli. I tak Galaxy S3, S3 oraz oryginalny Galaxy S potrzebowały odpowiednio 50 dni, 5 miesięcy oraz 7 miesięcy.

Samsung jest jednak największym sprzedawcą smartfonów, więc Galaxy S5 z pewnością wkrótce sprzeda się w ponad 10 milionach sztuk. Tym bardziej, że aktualnie dostępny jest w 125 krajach.

Galaxy S5

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...