Wyciekła specyfikacja modelu Nokia 7 Plus

W sieci pojawiła się specyfikacja techniczna nadchodzącego modelu Nokia 7 Plus. Z przecieków wynika, że sprzęt będzie mieć 6-calowy ekran Full HD oraz podwójny aparat główny.

Parę dni temu informowałem, że benchmark GeekBench ujawnił częściową specyfikację modelu Nokia 7 Plus, którego HDM chce niebawem wprowadzić do sprzedaży. Dzięki kolejnym przeciekom z Chin, udało się nam znacznie lepiej poznać ten model.

Nokia 7 Plus ma być powiększoną i nieco lepiej wyposażoną wersją standardowej siódemki. Zamiast 5,2″ wyświetlacza, nowy model otrzyma więc 6-calowy ekran Full HD, co znacznie poprawi wygodę korzystania ze sprzętu.

Zmiany zajdą również w kwestii aparatów fotograficznych. Z tyłu pojawi się podwójny aparat wyposażony w matryce 12 MP oraz 13 MP, a także optykę pochodzącą od firmy Carl Zeiss. Aparat będzie oferował m.in., dwukrotny bezstratny zoom oraz artystyczny efekt rozmazania obrazu bokeh, który zdobywa coraz większą popularność. Z przodu znajdzie się natomiast 16 MP sensor z przysłoną f/2.0 oraz certyfikatem zapewnionym przez firmę ZEISS.

Aparaty będą natomiast obsługiwane przez doskonale znaną aplikację Nokia Camera. To bardzo przydatne narzędzie do fotografowania, szczególnie lubiane przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Posiada bowiem rozbudowany tryb ręcznych ustawień, umożliwiający dopasowanie prędkości migawki, ISO, ostrości, balansu bieli itp.

Jak już wcześniej informowałem, pod maską tego modelu znajdzie się Snapdragon 660. Układ produkowany w procesie technologicznym 14 nm, będzie oferować wyższą wydajność niż w standardowej siódemce. Chip pracować ma w oparciu o rdzenie Kryo 260 oraz układ graficzny Adreno 512.

Pojawi się także 4 GB RAM, 64 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia oraz szklany lub ceramiczny panel tylny i bezprzewodowe ładowanie. Z innych elementów wyposażenia wymienić można trzy mikrofony do 360 rejestrowania stopniowego dźwięku przestrzennego, tylny skaner odcisków oraz 18 W system szybkiego ładowania.

Mówi się także, że Nokia 7 Plus będzie oferowana od razu z Androidem 8.0 Oreo, z możliwością późniejszej jego aktualizacji do Androida 8.1.

Nokia 7 Plus

Źródło: Neowin.net

You may also like...